Zimní sobotní kurz Základy genealogie a čtení starého písma začne 25.2.2017. Zájemci si mohou psát o přihlášku a bližší informace na kurzy_zavináč_mghs.cz.

Jana S., učitelka SŠ

Kurz byl pro mě velmi přínosný: dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem dříve nevěděla, zároveň jste mi vysvětlily většinu takových věcí, které se člověk naučil vlastním hledáním (metoda pokus - omyl :-)) - a teď konečně dávají smysl, člověk už ví proč.

Z takového jiného pohledu, je velmi příjemné potkat další podobné "blázny" a moct si povykládat.

Kurz mi dodal novou chuť do hledání a taky do tvoření, dokonce i inspiraci k tomu, že jsem s pomocí mnohem více počítačově nadanější sestry spustila vlastní web.

Někdy jsem asi na kurzu byla za "Hujera", uvědomuju si to a dodatečně se omlouvám, ale to bylo jen kvůli tomu, že mě to tak strašně bavilo. Rozhodně se těším na pokračování.

A jako poslední bod hodnocení bych chtěla ocenit vaše prezentace, do kterých se vám podařilo dostat neuvěřitelně mnoho informací a vědomostí. Klobouk dolů!

Aha, ještě jsem zapomněla na práci lektorek. :-) Vynikající! Moc se mi líbilo, jak se doplňujete a také to, že i témata, která by zdánlivě mohla být - řekněme nudnější - dokážete podat velmi zajímavě. To se pozná na tom, že i ty dopolední teoretické hodiny utíkaly jako voda, o odpoledních nemluvě.

Mnohokrát děkuji za pomoc a ochotu ať už při hledání sklářů nebo při jiných věcech.

Eva M., ekonomka

I já vám oběma moc děkuji za bezva zážitky na kurzu. Uteklo to strašně rychle a je mi líto, že už kurz skončil. Jsem ráda, že jsem vás obě poznala a děkuji za vaši podporu a vědomosti, které jste ochotny předávat dál.

Libor F., kouč, lektor a konzultant

http://genea-friedel.blogspot.cz/2016/11/10-duvodu-proc-navstivit-kurz.html

Ludmila S., důchodkyně

I mně bylo s Vámi dobře. Hlavně jsem se dověděla spoustu informací, které snad v budoucnu zvládnu použít. Dost možná, že využiji Vaši nabídku a budu prosit o pomoc. Jsem moc ráda, že jsem kurz absolvovala. Děkuji za Váš milý přístup.

Hana T., účetní

Absolutně to splnilo mé představy a asi i předčilo. Protože jsem asi vůbec nedoufala, že by se kurent dal naučit... I když ještě mám co procvičovat :-). Moc mě to s vámi bavilo a i v Melodce bylo hezky. Moc děkuji i za ochotu nahradit zmeškanou hodinu. Určitě budu patřit mezi zájemce o pokračující kurz.

Aranka E., operátorka výrobní linky

Chci vám poděkovat za skvělý kurz. Na každou sobotu jsem se strašně těšila a je mi líto, že už to končí. Pro mě jako pro úplného začátečníka toto bylo velmi přínosné. Kdybych se sama vrhla do tvorby rodokmenu, tak to vzdám hned na začátku (hned po shlédnutí prvního kurentního zápisu). Někteří se mě ptali: „A to jako potřebuješ na něco takovýho kurz?“ Jo, kdyby věděli, jak je to složitý koníček.

Když mám shrnout informace, co jsme se dozvěděli na kurzu, tak pro mě nejvíc zajímavá byla samotná praxe, jak si vést záznamy, odkazy, kde co najít, a hlavně digitalizace, orientace na stránkách (toho klidně mohlo být i víc), ale vzhledem k tomu, že tam byli i někteří hodně pokročilí, co se tím už dlouho zabývají, tak je mi jasný že pro ně už je to brnkačka. Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácela, nějaké takové pojmy jako je berní rula, lánové rejstříky nebo gruntovní knihy...fakt jsem netušila, že něco takového je a co to je.

Moc se těším na návštěvu archivu. To byl i jeden z důvodů proč jsem si vybrala váš kurz.

A jinak jako lektorky jste byly velmi profesionální a trpělivé (což při čtení bylo fakt potřeba, a děkuju za to, byl to někdy boj).

Jitka K., důchodkyně

S kurzem jsem byla velice spokojená. Pokud byste kromě čtení organizovaly nějaký pokračovací kurz, který by obsahoval pátrání i v jiných než matričních pramenech, tak by mě to určitě taky zajímalo.

Martin B., technolog

Co se týká kurzu a jeho hodnocení, můžu říct, že je to pro mně velice prospěšné. Už jako impulsy, že lze jít dál tak také jako impulsy, že stojí za to to dělat.

Marie Č., nákupčí

Kurz byl skvělý, Vy také, takže jsem spokojená. Nenapadá mne žádná připomínka.